به عنوان فردی که از یک گوشی هوشمند استفاده می‌کند بهتر است در مورد باتری آن اطلاعات کافی داشته باشید. اطلاعاتی مثل نحوه کارکرد باتری، زمانی که باتری باید تعویض شود، چگونگی تعویض باتری و غیره. در این مطلب قصد داریم به طور جامع در مورد تعویض باتری آیفون صحبت کنیم. با اپل سنتر 24 همراه باشید .

مقدمه‌ای در رابطه با تعویض باتری آیفون

همه ما از گوشی های موبایل استفاده می‌کنیم و این محصولات به اصلی ترین لوازم شخصی ما تبدیل شده‌اند، اما متاسفانه خیلی از افراد در مورد باتری گوشی های موبایل اطلاعاتی ندارند! کسب اطلاعات در مورد باتری آیفون از اهمیت بالایی برخوردار است، چون می‌تواند تجربه بکارگیری لذت‌بخش‌تر و همچنین امن‌تری را برای کاربر به ارمغان آورد. در مورد باتری گوشی های موبایل سوالات و موضوعات زیادی وجود دارند که قابل بحث و گفتگو هستند

بنابراین تصمیم گرفتیم در این بخش اختصاصی به طور جامع در مورد باتری آیفون صحبت کنیم و به سوالاتی مثل بهترین زمان برای تعویض باتری آیفون ، دلیل اینکه باید باتری گوشی تعویض شود، روش های تعویض باتری آیفون پاسخ دهیم. چنانچه در رابطه با هر یک از بخش های شرح داده شده سوالی داشتید، می‌توانید ضمن تماس با کارشناسان واحد پشتیبانی اپل سنتر 24 از آن ها راهنمایی دقیق تری بخواهید. با ما همراه باشید

چرا باید باتری آیفون خود را تعویض کنیم؟

اولین و شاید هم مهترین سوالی که در مورد تعویض باتری آیفون در ذهن هر فرد ایجاد می‌شود این است که اصلا چه لزومی برای تعویض باتری گوشی وجود دارد؟ آیا تعویض باتری آیفون امری الزامی است؟ برای پاسخ دادن به این سوال باید بهتر با جنس و خصوصیات رفتاری باتری گوشی های موبایل امروزی آشنا شوید. باتری هایی که امروزه در گوشی های موبایل از آن ها استفاده می‌شوند لیتیوم یونی هستند! باتری های لیتیوم یونی اگرچه در حال حاضر بهترین نوع باتری برای بکارگیری در گوشی ها و دستگاه های بهره‌مند از باتری های شارژی محسوب می‌شوند، اما یک خصوصیت بد دارند! خصوصیت بد آن ها مربوط به کم شدن تدریجی ظرفیت و توان شارژدهی است!
بله، باتری های لیتیوم یونی به مرور زمان قدرت شارژدهی و ظرفیت خود را از دست می‌دهند و این موضوع امری اجتناب ناپذیر است، یعنی گوشی هوشمندی وجود ندارد که از این مسئله مستثنا باشد و تمام گوشی هایی که از باتری لیتیوم یونی بهره‌مند هستند به مرور زمان با افت کیفیت عملکرد باتری مواجه خواهند شد. احتمالا خودتان هم متوجه این موضوع شده‌اید که گوشی موبایلتان در هفته یا ماه های اولی که خریداری کرده بودید در نگهداری شارژ به مراتب بهتر از وضعیت فعلی عمل می‌کرد. دلیل این امر همان خاصیت بدی است که در مورد باتری های لیتیوم یونی عنوان کردیم.


با توجه به این خصوصیت پس از گذشت مدت زمان های خاص (عموما بعد از 1 الی 2 سال) توان شارژدهی و ظرفیت باتری لیتیوم یونی گوشی به شدت افت می‌کند و این زمان است که کاربر از گوشی خود خسته شده و شروع به سرزنش کردن آن خواهد کرد! حال آنکه با توجه به توضیحات ما مشخص است که ضعف عملکرد باتری گوشی در آن زمان یک امر طبیعی بوده و ارتباطی با کیفیت ساخت آن گوشی ندارد. در این شرایط توصیه می‌کنیم به فکر تعویض باتری آیفون خود باشید!


البته باید بدانید که هیچ الزامی مبنی بر تعویض باتری آیفون در این دوره زمانی که باتری گوشی با بدترین وضعیت عملکرد مواجه شده وجود ندارد و شما می‌توانید همچنان با همان وضعیت از گوشی خود استفاده کنید، اما مطمئنا در این حالت تعویض باتری گوشی یک اقدام نجات دهنده خواهد بود. بنابراین اگر در این دوره هستید، تصمیم گیری با شماست!

دلیل اصلی افت کیفیت باتری گوشی ها چیست؟

همانطور که اشاره داشتیم افت تدریجی کیفیت باتری گوشی های موبایل یک امر طبیعی و اجتناب ناپذیر است، یعنی شما نمی‌توانید گوشی خریداری کنید که باتری آن به مرور زمان و با زدن به شارژ با افت کیفیت و ظرفیت مواجه نشود. اما در این بین عاملی وجود دارد که به شدت در آسیب زدن به کیفیت عملکرد باتری های لیتیوم یونی موثر عمل می‌کند! این عامل چیزی نیست جز گرما! گرما اصلی ترین عاملی است که منجر به افت هرچه بیشتر و سریع تر کیفیت عملکرد باتری های لیتیوم یونی گوشی های موبایل می‌شود. هرچقدر گوشی شما بیشتر با گرما مواجه شود، باتری آن هم افت کیفیت بیشتری خواهد داشت.

 

با توجه به این مسئله توصیه می‌کنیم چند موضوع را حتما جدی بگیرید. یکی از این موضوع کار کردن با گوشی در حین شارژ است. این امر عموما سبب می‌شود که گرمای تولید شده توسط قطعات گوشی به حداکثر برسد و فشار زیادی به باتری وارد شود. اگر دقت کنید انجام این کار اغلب منجر به داغ شدن بیش از حد بدنه گوشی خواهد شد. این داغی و گرمای به وجود آمده می‌تواند به شدت به باتری گوشی شما آسیب برساند. بنابراین همیشه آیفون خود را از گرما دور کنید، چون گرما اصلی ترین عامل آسیب زننده به باتری گوشی های موبایل است

نکته: داغ شدن بیش از اندازه گوشی و باتری آن یکی از اصلی ترین دلایلی بوده که همواره منجر به بروز حوادثی همچون انفجار و آتش گرفتن باتری گوشی ها شده است. بنابراین حتما این موضوع را جدی بگیرید.

چگونه بفهمیم زمان تعویض باتری آیفون فرا رسیده است؟

با توجه به توضیحاتی که ارائه کردیم کاملا مشخص است که چه زمانی برای تعویض باتری آیفون مناسب خواهد بود. استفاده بیش از اندازه از گوشی موبایل و شارژو دشارژ شدن باتری موبایل باعث می‌شود عمر باتری گوشی آیفون شما کاهش پیدا کند و مجبور شوید مدام آیفون خود را به شارژر متصل کنید. در واقع باتری آیفون‌های اپل با توجه به شارژ و دشارژ شدن عملکردشان ضعیف می‌شود و به طور تقریبی اگر ۵۰۰ بار آن را شارژ کنید نیاز به تعویض پیدا می‌کند. متاسفانه بسیاری گمان می‌کنند که تعویض باتری آیفون به دستگاه آن‌ها آسیب وارد می‌کند در صورتی که این باور اشتباه است و اگر به موقع باتری گوشی آیفون را تعویض نکنید ممکن است به آی‌سی شارژ و برد دستگاه خود آسیب وارد کنید. نشانه‌هایی مثل خالی شدن سریع شارژ گوشی موبایل، خاموش شدن ناگهانی گوشی موبایل حتی در شارژ بالا، دیر شارژ شدن و ورم کردن باتری موبایل از علائم خرابی باتری آیفون شماست. البته شما می‌توانید با ورود به بخش تنظیمات گوشی و انتخاب آیکون باتری به طور کامل از سلامت باتری خود اطلاع پیدا کنید. در قسمت سلامت باتری آیفون باید مقدار سلامت آن ۱۰۰ درصد عنوان شده باشد. هرگونه هشدار مبنی بر سرویس، خط صاف یا پایین آمدن درصد سلامتی باتری زیر ۸۰ درصد یک علامت برای تعویض باتری است. این مراحل را در گوشی خود دنبال کنید. Settings-> Battery-> Battery Health.

آیا تعویض باتری آیفون به گوشی آسیب می‌رساند؟

برخلاف تصور خیلی از افراد تا زمانی که تعویض باتری آیفون به تعمیرکاری مجرب سپرده شود، هیچ آسیبی به گوشی وارد نخواهد شد. همچنین خیلی از افراد تصور می‌کنند که هیچ وقت یک باتری جایگزین و جدید نمی‌تواند کیفیت عملکرد باتری فابریک و اصلی گوشی آن ها را داشته باشد، اما این طرز تفکر هم کاملا اشتباست و متاسفانه از آنجایی نشانت گرفته که خیلی از تعمیرکاران باتری های بی کیفیت و درجه 2 چینی را به جای باتری اصلی گوشی ها در آن ها نصب کرده و به مشتری تحویل می‌دهند. مطمئنا این دسته از باتری ها نسبت به باتری های اورجینال آیفون کیفیت کمتری دارند و منجر به ایجاد این ذهنیت در مشتری می‌شوند که با تعویض باتری آیفون هیچ وقت نمی‌توان به کیفیت عملکرد باتری اصلی و اولیه گوشی دست یافت! بنابراین همیشه سعی کنید تعویض باتری آیفون خود را به تعمیرکاری مجرب و قابل اعتماد بسپارید.

باتری فیک

باتری اصلی

کارشناسان تعمیر اپل سنتر 24 افراد بسیار خبره و دقیقی هستند که با دقت بسیار بالا و دستگاه های پروگرام و تست باطری پروسه تعویض باتری گوشی شما را انجام خواهند داد و کیفیت عملکرد این افراد توسط شرکت تضمین می‌شود. همچنین باتری هایی که اپل سنتر 24 به عنوان باتری جایگزین در گوشی مشتریان عزیز بکار گرفته می‌شود از بهترین کیفیت ممکن برخوردار هستند و این مسئله هم توسط اپل سنتر 24 ضمانت می‌شود. پس اگر به دنبال تعویض باتری آیفون، آیپد، گوشی یا تبلت خود هستید، کافیست از خدمات اپل سنتر 24 استفاده کنید. . همانطور که مشاهده کردید در این مطلب به صورت جامع در رابطه با تعویض باتری آیفون صحبت کردیم. پیشنهاد می‌کنیم حداقل هر 2 سال یک بار باتری گوشی خود را تعویض کنید و از خدمات اپل سنتر24 برای انجام این کار استفاده به عمل آورید​