تعمیرات ایرپاد

AirPod Pro 2

AirPod 3

AirPod Pro

AirPod 2

Normal / Wireless

AirPod

ایرپاد

شرکت اپل در مارس 2019، تحولی عظیم در نسل ایرپادهای خود ایجاد کرد و در اولین به‌روزرسانی آن‌ها، تعداد انگشت‌شماری ویژگی‌ جدید اضافه کرد که باعث برتری بیشتر هندزفری‌های بدون سیم اپل نسبت به سایر هندزفری‌ها شد. نسل دوم ایرپاد از دستیار هوشمند سیری هندزفری پشتیبانی می‌کند و به کاربران این امکان را می‌دهد تا میزان صدا را کنترل کرده و با دستورات صوتی آهنگ‌ها را عوض کنند، بنابراین دیگر نیازی نیست برای فعال کردن سیری با انگشت روی ایرپاد ضربه بزنید.

در این مطلب قصد داریم به بیان مهم ترین و رایج ترین مشکلات ایرپاد پرداخته و راه حل های ساده اما کاربردی جهت رفع آن ها ارائه نماییم. البته برخی از مشکلات نیز به سادگی قابل حل نبوده و برای بررسی دقیق تر، نیاز است تا با کارشناسان و مراجع تخصصی تعمیرات اپل ارتباط برقرار نمایید.

مدام پخش صدای ایرپاد قطع میشه!

ایرپادها دارای سیستم هوشمند تشخیص حالت استفاده هستند. یعنی هنگامی که ایرپاد در گوش شما قرار داشته باشد یا خیر، به سادگی این کار به وسیله سنسورهای طراحی شده ‌Automatic Ear Detection قابل شناسایی است. در نتیجه اگر گوشی ایرپاد در گوش شما قرار نداشته باشد، پخش صدا قطع خواهد شد.

اگر گوشی ایرپاد درون گوش شماست و صدا قطع می گردد، احتمالاً سنسورهای آن دچار آسیب شده اند. پیشنهاد ما این است که به تنظیمات دستگاه، سپس بخش بلوتوث و تست Airpods رفته و قابلیت تشخیص اتومات را (‌Automatic Ear Detection) غیرفعال کنید. با این کار اگر اختلال از سنسورها باشد به احتمال فراوان مشکل حل خواهد شد. اما از طرفی دیگر مصرف باتری نسبت به قبل افزایش پیدا خواهد کرد.

 

در صورتی که با این کار مشکل برطرف نشد، حتماً از کارشناس متخصص، مشاوره دریافت نمایید.

کیفیت صدا باب میل نیست!

در صورتی که کیفیت پخش صدا آن طور که باید باشد، نیست، نگران نباشید.

  • ابتدا فاصله ایرپاد با منبع صدا را چک کنید. درست است که فناوری استفاده شده در ایرپاد سبب می شود، فاصله زیادی را جهت اتصال پشتیبانی کند اما موانع محیطی نظیر دیوارها می توانند این عملکرد را تحت تأثیر قرار دهند.
  • تداخلات امواج نظیر وای فای گوشی نیز از دیگر عوامل در این زمینه است. لذا برای اطمینان می توانید وای فای خود را خاموش کنید.
چرا ایرپاد شارژ نمیشه؟!

اگر ایرپاد شارژ نمی شود چند راهکار وجود دارد.

  • ابتدا از صحت کابل اطمینان حاصل کنید. کابل را به آیفون متصل کرده و توانایی شارژ آن را بررسی کنید.
  • در گام بعدی از تمیز بودن پورت شارژ و عدم وجود موانع مطمئن شوید. چنانچه مشکل عدم شارژ همچنان وجود دارد، ایرپاد را به مدت یک ربع ساعت به برق وصل کنید. در صورتی که همچنان مشکل رفع نشد، از کارشناسان و تعمیرکاران تخصصی محصولات اپل درخواست مشاوره نمایید.

خالی شدن شارژ، مشکل فراگیر

تخلیه باتری و عملکرد نامطلوب آن یکی از پرتکرارترین مشکلات ایرپاد و سایر دستگاه های مشابه است.

  • به منظور بهینه کردن مصرف شارژ قابلیت Automatic Ear Detection که مربوط به شناسایی خودکار گوش جهت پخش صداست را فعال نمایید. این کار علاوه بر صرفه جویی در مصرف انرژی در طول عمر مفید باتری نیز مؤثر است.
  • به این نکته نیز توجه داشته باشید که باتری ایرپادها نظیر بسیاری از باتری های دیگر، در گذر زمان و در اثر شارژ شدن های پی در پی، ظرفیت خود را کم کم از دست می دهند. لذا اگر زمان زیادی از استفاده گذشته باشد، اندکی کاهش در حد ۲۰ تا ۳۰ درصد ظرفیت امری عادی است.
  • استفاده از یک گوشی ایرپاد و نگه داشتن گوشی دیگر در داخل باکس نیز اقدامی هوشمندانه است.
  • استفاده از گارانتی و تعویض باتری و جعبه شارژ ایرپاد نیز از جمله راهکارهای دیگر محسوب می شود.

جمع بندی

ایرپاد از جمله محصولات منحصر به فرد و فوق العاده شرکت اپل محسوب می شود. این محصول از کیفیت و امکانات بسیار مناسبی برخوردار است. در صورت بروز مشکلاتی از قبیل اختلال در شارژ، قطعی صدا و یا عدم اتصال، بهتر است راهکارهای بیان شده را به کارگیرید. در صورت عدم نتیجه رضایت بخش و یا سایر موارد، بهترین کار، همفکری و مشاوره با کارشناسان متخصص در این زمینه خصوصاً حوزه محصولات اپل است.