سیاست‌های اپل برای کاهش قیمت مدل 5G آیفون‌های 12 و ایرپاد 3

اشتراک گذاری در linkedin
LinkedIn
اشتراک گذاری در whatsapp
WhatsApp
اشتراک گذاری در telegram
Telegram
اشتراک گذاری در email
Email

اپل به دنبال روش‌هایی است تا بتواند قیمت آیفون‌های 12 را چیزی نزدیک به آیفون 11 در نظر بگیرد اما این مسئله با وجود تجهیز آن‌ها به تکنولوژی 5G سخت است. از این رو اپل تامین کنندگان را برای استفاده از طراحی ساده‌تر در باتری، تحت فشار قرار داده است.

بنا بر تازه‌ترین گزارشاتی که از سمت تحلیلگر معروف اپل، مینگ چی کو منتشر شده است، مشخص است که اپل به دنبال به کارگیری ترفندهایی است تا به کمک آن‌ها بتواند هزینه‌های تولید آیفون 12 برای مدل 5G را کاهش دهد.

درواقع با توچه به داده‌هایی که تامین کنندگان اعلام کرده‌اند، پشتیبانی آیفون از sub-6 5G حدودا 85 دلار و اضافه کردن millimetre-wave تا 135 دلار هزینه برمی‌دارد. به این ترتیب اپل تولیدکنندگان خود را تحت فشار قرار داده است تا تلاش کنند که هزینه‌ی بخش‌ها را کاهش دهند. بنابراین قرار است که در گوشی‌های سری آیفون 12 از باتری ساده‌تری استفاده شود تا این هزینه‌ی اعمال شده، به نحوی جبران شود.

بنا به گزارشات به نظر می‌رسد که تعداد لایه‌های باتری و فضای آن در آیفون 12 کوچکتر از قبل خواهد بود که همین تغییر، هزینه‌ی باتری در آیفون 12 را نسبت به آیفون 11 بین 40 تا 50 درصد کاهش می‌دهد. از سوی دیگر اپل در نظر دارد تا با محدود کردن طراحی برد سخت افزاری باتری، تنها با طراحی برد نرم افزاری در آیفون‌های 12 برای سال 2021، هزینه تولید را باز هم کاهش دهد. اما باید اشاره کنیم که اپل مدعی است که این تغییر، روی تجربه‌ی کاربر نهایی هیچ تاثیری نخواهد گذاشت.

درواقع اگرچه اپل در نظر دارد تا گوشی‌های آیفون 12 را به تکنولوژی 5G مجهز کند اما تصمیم اپل این است که قیمت این گوشی‌ها همچنان نزدیک به قیمت آیفون‌های 11 باشد تا بتواند در شرایط همه گیری کرونا ویروس هم فروش خوبی را تجربه کند.

این سیاست اپل تنها به آیفون 12 ختم نمی‌شود، بلکه گفته می‌شود که اپل تامین کنندگان قطعات ایرپاد 2 را هم تحت فشار قرار داده است تا هزینه‌ی قطعات خود را نسبت به نیمه اول سال 2020، حدود 25 تا 35 درصد کاهش دهند. از این رو انتظار داریم که ایرپاد 3 که در نیمه‌ی اول سال 2021 راهی بازار خواهد شد، با کاهش قیمتی همراه باشد. درست مانند ایرپاد پرو، ایرپاد 3 هم به جای استفاده از تکنولوژی SMT به سمت یک سیستم یک پارچه (SiP) حرکت کرده و به این ترتیب هزینه‌ی کمتری داشته باشد.

آیفون 12.jpg
مقالات بیشتر